Filip Kurzewski

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom magisterski obronił w 2011 roku), oraz University of Detroit Mercy (USA). Studia na wydziałach Rzeźby i Wzornictwa Przemysłowego Warszawskiej ASP.

Staż w biurach architektonicznych Pro-Idea, oraz JEMS Architekci. Pracował w biurze APA Kuryłowicz&Associates. Również w biurze JOL-Wnętrza, z którym współpracuje do dziś.

III nagroda dla pracy zbiorowej („Nebula”) w zespole architektów M.R.A. w ogólnoświatowym konkursie „Interconection and Communication with the Islands of Today and Tomorrow”. Konkurs był najbardziej prestiżowym konkursem wizjonersko-architektonicznym świata 2009 roku objętym patronatem UIA (Międzynarodowa Unia Architektów) oraz FPU (Fundacja na rzecz Pokoju i Unifikacji).

Wyróżnienie w zespole APA Kuryłowicz&Associates w konkursie na budynek Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska. Autor projektu pływającego hotelu „Three Spirits”.

Jego dziecięce rysunki były projektami do tkanin unikatowych matki (Jolanta Pachowska – absolwentka warszawskiej ASP). Prace te były wystawiane m.in. w Polsce, Austrii, Finlandii, Niemczech i wielu miastach w USA.

Przez wiele lat nauczyciel rysunku architektonicznego.

Uczestnik licznych wystaw. Jego prace rysunkowo-malarskie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Obecnie zajmuje się działalnością artystyczną, projektowaniem wnętrz, oraz koncepcji architektonicznych.


BIOGRAFIA