Dolina Motyli jest centrum handlowo usługowym zlokalizowanym przy ulicy Indiry Gandhi na Ursynowie w Warszawie, poszerzonym o przestrzenie wystawiennicze i muzealne. W trakcie obmyślania koncepcji założenia pracowano równolegle nad projektem i obrazem malarskim "symfonia". Myśli zawarte w obrazie przeniesione zostały do projektu i odwrotnie. Projekt ten nie powstał by bez wartości rysunkowych, rysunek zaś bez wartości projektowych.

Jednym z zamiarów projektowych było zachowanie zielonego charakteru otoczenia, stąd całe centrum handlowe zostało zatopione w skarpach, w niektórych miejscach windując zieleń i wytwarzając park. Korespondencja centrum handlowego i zielonego parku ze szlakami spacerowymi, kawiarenkami i restauracjami czyni z doliny motyli opłacalną inwestycje dla miasta i przyjazną przestrzeń człowiekowi, która definiuje obszar do tej pory bez własnej wyraźnej tożsamości.
Na pierwszy rzut oka zwracają uwagę wachlarzowo ustawione wyższe budynki, skierowane do wnętrza założenia, swym wyglądem przywodzące na myśl grupę motyli, która właśnie "osiadła", lecz jest gotowa do lotu. Mieszczą w sobie muzeum motyli i owadów, sale edukacyjne i przestrzenie na wystawy czasowe.
Motyle "osiadły dolinę" także w inny sposób. Po wjechaniu na szczyt wieżowca z biurami do wynajęcia docieramy do restauracji, z której rozpościera się widok na całe założenie, z rysującymi się motylami na posadzkach. Nocny widok ze szczytu wieży uczytelnia idee, gdzie wszelkie grające rolę krawędzie posadzki są odpowiednio podświetlone uwidoczniając "logo" założenia, sprawiające, że założenie staje się przy jego pomocy od razu rozpoznawalne.
Zbliżając się pieszo od strony metra wyłania się ciąg form przemysłowych. Formy zaprojektowane są w jednym module szerokości i tworzą szlak doprowadzający do centrum wystawienniczego – kulminacji wystawy, jak również centrum układu doliny. Są również przestrzenią wystawienniczą, która wytwarzając swego rodzaju ogon/wabik prowadzi nie poinformowanego, przypadkowego widza do kulminacji wystawy, której są zapowiedzią. Tworzą szlak, wzdłuż którego przeplatają się różne funkcje (ekspozycyjne, relaksacyjne – miejsce do siedzenia czy gry w szachy, jak również użytkowe – bankomat, itp.)
W trakcie całego roku dolina żyje swoim życiem, obfitując w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i zaspokajając różne potrzeby ją odwiedzających, czy z przyczyn praktycznych, socjalnych, czy relaksacyjnych.


DOLINA MOTYLI